Вівторок, 05.07.2024, 1:18 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 15

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Пришкільний табір відпочинку

Пришкільний табір відпочинку "7'я"

Наше завдання – кожною справою

здивувати дитину.

В.Сухомлинський

           Діти – це наше майбутнє. Кожен навчальний день, тиждень, місяць і рік учителі працюють над вихованням свідомої, соціально та духовно сформованої особистості. Але навчально-виховний процес це не лише час навчання, а й канікул. Особливо гостро постає питання зайнятості учнів у канікулярний час. Літні канікули є найбільшими у навчальному році. Літа кожна дитина чекає з нетерпінням, адже це час, коли можна по-справжньому відпочити і не думати про уроки. Пришкільний табір – одне із місць, де можна відпочити, змістовно провести час, побувати на різноманітних екскурсіях, взяти участь у цікавих конкурсах: інтелектуальних, спортивних, гумористичних, мистецьких, музичних тощо.

З метою реалізації «Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2009-2013 роки» при Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15 п’ятий рік поспіль працював пришкільний табір відпочинку "7’я”, який цього року діяв з 27 травня по 13 червня 2013 року.

Як організувати літній відпочинок школярів, щоб він залишився приємним спогадом для дітей? Як допомогти учням цікаво і змістовно провести час у пришкільному таборі, де мають поєднатися романтика нового і незвіданого, творчий пошук і мрія, відповідальність дітей і складність у виконанні завдань? Саме такі питання постали перед педагогічними працівниками школи, які працювали у пришкільному таборі відпочинку «7’я», адже успіх у роботі залежить від зацікавленості організаторів літнього відпочинку, їхньої енергії, наполегливості, любові до дітей, а також уміння підтримати ініціативу та спонукати до самостійних дій своїх вихованців, організувати творчі колективні справи, бути порадником і цікавою людиною.

Плануючи виховну роботу пришкільного табору відпочинку «7’я», що діяв при Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 15, адміністрація табору та вихователі поставили  перед собою конкретну мету – створити умови для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, цікаве та змістовне дозвілля та працювати над формуванням у вихованців основних ціннісних орієнтирів.

З мети випливають і завдання:

-     створювати для дітей хороший емоційний настрій;

-     сприяти розумовому і фізичному розвитку школярів;

-     виховувати почуття дружби й колективізму;

-     прищеплювати любов до праці, до рідного краю, до природи;

-     виховувати громадянські якості й почуття;

-     виявляти інтереси, захоплення дітей, розвивати бажання набути нові знання, вміння, навички;

-    формувати трудові навички, розвивати творчі здібності, активність дітей;

-     розвивати санітарно-гігієнічні навички;

-    прищеплювати навички культури спілкування та культури поведінки.

Виховну роботу в пришкільному таборі відпочинку «7’я» сплановано згідно Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки, Програми розвитку позашкільної освіти і виховання Рівненщини на 2009-2015 роки, шкільної програми виховання і розвитку творчої особистості «Я стверджуюсь». Слід зазначити, що й загони були названі з урахуванням семи ціннісних ставлень особистості: до суспільства та держави – загін «Патріоти», до культурних та духовних надбань рідного краю – загін «Мандрівнички», до сім’ї, родини, людей – загін «Чомусики», до природи – загін «Непосидьки», до праці – загін «Трудівнички», до себе – загін «Знайки», до мистецтва – загін «Фантазери».

Назва пришкільного табору «7я» є символічною й багатозначною. Вихованці табору – це своєрідна сім’я зі своїми традиціями й звичаями, але водночас – це й 7 проявів особистості з урахуванням семи ціннісних ставлень.

З метою формування у вихованців табору саме цих ціннісних орієнтирів, у таборі було проведено День знайомства, День мистецтва, День спорту, День сміху, День творчості, День дитячої пісні, День казки, День краси, День спритності, День здоров’я, День джентльмена, День українського козацтва, День безпеки життєдіяльності, День бантиків. У рамках цих днів були проведені різноманітні загальнотабірні заходи: це і спортивні змагання («Веселі старти», «Козацькі розваги»), і інтелектуальні ігри (квест «Біжимо по-рівненськи», «Розумники та розумниці»), і музичні (гра «Подорож до Країни Музикалії») й екологічні вікторини та виступ агітбригади, і конкурс інсценівок «Країна казок», і брейн-ринг «У світі професій», і конкурс дитячої пісні, і гра-змагання у футбол. і тестування «Моє здоров’я», і подорож у Країну Небезпечних Предметів, і конкурси «Міс та Містер табору», що дозволило учням розкрити свої здібності та таланти. Крім цього, учні відвідуваали ляльковий та драматичний театри, філармонію, кінопалац «Україна», краєзнавчий музей та музей бурштину, дитячу залізницю, зоопарк, розважальний комплекс «Леопарк», дитячу бібліотеку. Традиційними були прогулянки в парк ім.Шевченка та гідропарк, що дозволило відкрити для учнів нові куточки нашого міста.

З метою організації змістовного дозвілля у пришкільному таборі відпочинку «7’я» також працювало 3 гуртки: гурток англійської мови «Happy Summer» (керівник – Кирилова К.І.), фізичної культури «Чемпіон» (керівник – Істомін О.В.), музичного мистецтва «Нотка» (керівник – Петрук І.М.), і це сприяло розвитку творчих здібностей, пам'яті, уваги, логічного мислення, фізичної загартованості та витримки дітей.

Роботу в таборі було сплановано таким чином, що в першій половині дня учні брали участь у різноманітних екскурсіях, а в другій половині дня відбувалися загальнотабірні заходи, де учні могли проявити свої таланти, творчі здібності, спритність, винахідливість, ерудованість тощо. Кожен день мав свою назву та девіз, які кожного дня оголошувалися на лінійці, й усі заходи, що проводилися, відповідали темі дня.

 Окрім цього, кожен день у таборі починався з ранкової зарядки, яку проводив на свіжому повітрі керівник гуртка фізичної культури Істомін О.В.

Не можна оминути увагою й роботу медичної сестри Меснікович Н.І., яка вела санітарно-просвітницьку роботу серед вихованців табору, а саме: бесіди та лекції з тем, що стосуються гігієни хлопчиків та дівчаток, профілактики педикульозу, кишково-шлункових захворювань, харчових отруєнь, дитячих інфекційних захворювань, попередження дитячого травматизму, здорового харчування та інші; вчасно здійснювала перевірку учнів на педикульоз, слідкувала за питним режимом, вітамінізацією, вмістом та придатністю ліків у загонових аптечках.

Згідно з виховним планом табору, педагогом-організатором Ковалець Ю.І. проводились різноманітні загальнотабірні заходи, що спрямовані на формування основних ціннісних орієнтирів особистості учнів; переможці та активні учасники на щоранковій лінійці нагороджувалися грамотами та дипломами, призами. 

Вихователі вели відповідну документацію та брали участь разом із своїми загонами у загальнотабірних заходах, згідно з виховним планом табору, проводили у загонах відповідні заходи. Кожен із загонів мав свою назву, речівку, девіз та загонову пісню, яку розучували на заняттях гуртка музичного мистецтва. На концерті, приуроченому до закриття табірної зміни, всі загони виконували свою загонову пісню, а також загальнотабірну пісню. Також усіма загонами були виготовлені загонові газети, які до останнього дня роботи табору знаходились у табірному куточку.

Кожен загін розміщувався в окремому класному (затишному та комфортному) приміщенні, що було прикрашене здобутками загону: виготовленими санбюлетнями, завойованими у різноманітних конкурсах та змаганнях грамотами та дипломами, якими діти дуже пишались, адже вони працювали разом, допомагаючи на підтримуючи один одного, і це сприяло створенню комфортної та доброзичливої атмосфери у загонах та згуртованості дітей.

Для проведення більш змістовного та цікавого дозвілля, працювала і бібліотека школи, де вихованці табору могли користуватися книгами та журналами при підготовці до загальнотабірних заходів, конкурсів з допомогою бібліотекаря школи Савчук Л.М.

Слід також зазначити, що в пришкільному таборі відпочинку «7’я» діяли й профільні загони, в яких 49 учнів 10 класів не тільки відпочивали, побували на  різноманітних екскурсіях, а й вдосконалювали свої знання з англійської мови та технічного перекладу, організовували дебати з актуальних питань сьогодення під керівництвом педагогів Левосюк О.А., Сичинської Т.В., в яких учні проявили свої творчі, організаторські та лідерські здібності.

Вихованці профільних загонів відвідали музей бурштину, краєзнавчий музей, відділення Приватбанку, Пагорб слави. Традиційними були прогулянки в парк ім..Т.Шевченка, гідропарк. Також взяли участь у пішохідній екскурсії на Вишневу гору в с.Городок, екскурсії науковими лабораторіями Рівного, «Стежками героїв-партизанів», що допомогло відкрити учням нові куточки нашого міста, історію рідного краю та сприяло профорієнтації школярів.

Саме завдяки злагодженій та чіткій роботі адміністрації, вихователів, медичної сестри, бібліотекаря, працівників харчоблоку та технічних працівників, вдалося забезпечити цікавий, змістовний, активний та корисний відпочинок для учнів Сп.Ш №15 – 224 вихованців пришкільного табору відпочинку «7’я».

      

Пошук
Корисні посилання
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz